Nie wiesz, jak zacząć przygodę z błyszczącymi farbami?

A może boisz się, że nie opanujesz używania farb?
Dobrze, że tu zaglądasz – tu dowiesz się, co i jak 🙂

Błyszczące farby akwarelowe tworzone przez firmę Cactusik Art są w zasadzie bardzo podobne do innych farb akwarelowych spotykanych na rynku. Są to farby wodne, więc do ich użycia i nabrania koloru wystarczy jedynie woda i pędzel.

Różnicą między farbami Cactusik Art a tradycyjnymi, sklepowymi farbami akwarelowymi jest fakt, że nasze błyszczące farby są nakładane z obfitą górką. Dzięki temu ich rzeczywista pojemność jest dużo większa, niż pozostałych farb na rynku, mimo kostek o tych samych wymiarach.

Jakiej wielkości są farby Cactusik Art?

Aktualnie farby Cactusik Art można kupić w trzech pojemnościach:

  • MINI – małe kosteczki 11x11x5 mm
  • MIDI – średnie kosteczki 18x10x5 mm
  • HALFPAN – standardowe półkostki 18x15x10 mm

Należy jednak pamiętać, że farby nakładane są obficie z górką, dlatego ich rzeczywista objętość jest dużo większa 🙂

Odpowiednie krycie

Błyszczące farby Cactusik Art można używać, jako dodatek do pracy akwarelowej, kaligraficznej bądź innej. Klienci używają farb w różny sposób, np. z bardzo dużą ilością wody nałożonej na powierzchnię farby, jako pokrycie pewnej powierzchni cienką błyszczącą warstwą. Wtedy efekt jest zdecydowanie delikatniejszy, subtelny i faktyczny kolor farby jest dużo bledszy. Taka technika sprawdza się, kiedy ostateczny efekt ma być jedynie podkreślony, uwidoczniony błyskiem.

Z kolei w przypadku, kiedy błyszczące farby mają być głównym elementem pracy i/lub zależy nam na mocnym kryciu, zaleca się użycie mniejszej ilości wody. Dla takiego efektu warto zacząć od dodania dosłownie kropli wody, odczekać ok. 30 sekund, zamieszać farbę z wodą pędzlem i upewnić się, że gęstość i krycie farby jest odpowiednie. Następnie (w razie konieczności) dodać odrobinę wody, by rozrzedzić farbę).

Wskazówka

Aby w prosty sposób kontrolować gęstość i krycie farby wystarczy nałożyć na farbę 1-2 krople wody (np. za pomocą pędzla, pipetki lub pędzelka z pojemnikiem na wodę). Następnie odczekać 30 sekund i zamieszać pędzlem dość energicznie, ale z zachowaniem ostrożności. Taki sposób pozwala na zmiękczenie farby i wygodniejsze jej nakładanie na narzędzie, a przede wszystkim wydobycie idealnego krycia w łatwy sposób.

przechowywanie

Po skończonej pracy z farbami odstaw kostki w suche miejsce. Najlepiej przechowywać kostki w płaskiej kasetce. Farby Cactusik Art podklejone są magnetycznym paskiem, dlatego najlepiej trzymają się metalowego podłoża (np. puszki). Po użyciu akwarelek, wciąż wilgotne farby odstaw w bezpieczne miejsce i pozwól im wyschnąć (nie przykrywaj ich wieczkiem puszki/kasetki).

Pomoc

Jeśli nie ma tu rozwiązania Twojego problemu związanego z farbami, potrzebujesz pomocy w używaniu farb, lub jakaś kwestia jest niejasna, napisz śmiało klikając tutaj. Być może Twoje pytanie frustruje również innych i warto umieścić na nie odpowiedź właśnie na tej stronie 🙂

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 4.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.