Witaj w 3 dniu odliczania do gwiazdki z cactusikiem!

Kalendarz Adwentowy 2022 pozwoli Ci zebrać ciekawą kolekcję farb. Oczekując Gwiazdki możesz z pomocą błyszczących akwarelek stworzyć piękne kartki świąteczne i nie tylko!

Ale od początku…

Wykorzystaj jeden ze wzorów. Możesz zainspirować się cactusikowymi projektami bożonarodzeniowych kartek i stworzyć własne. Jeśli nie masz pomysłu – możesz wydrukować szablon i uzupełnić go farbami. 

Jaka kartka papieru jest Ci potrzebna? Może to być grubszy papier techniczny, ale najlepiej sprawdzi się papier akwarelowy lub mix media. Kolor papieru jest dowolny, chociaż kartki w kolorze białym, beżowym, zielonym i czerwonym najlepiej oddają ducha magicznych Świąt.

20221201_161347
20221201_162124

Projekty kartek są zupełnie proste. Wykonasz je bezproblemowo z użyciem produktów znalezionych w kalendarzu. Z powodzeniem możesz użyć też narzędzi, które masz już w swojej szufladzie – farby, żelopisy, kredki. 

Projekty kartek możesz wykorzystać na kilka sposobów:

✦ wydrukuj wersję z czarnym szablonem i pokoloruj według własnych pomysłów (ta opcja świetnie sprawdzi się też przy pracy z mniejszymi artystami);

✦ wydrukuj wersję z szarym szablonem i podążaj za nim korzystając z różnych narzędzi (spróbuj użyć cactusikowych farb – efekt “wow” gwarantowany! ; )

✦ zainspiruj się proponowanym wzorem i stwórz własną kartkę.

Możesz wykorzystać szare szablony i pokryć wzór farbą (lub innym medium), bądź skorzystać z ciemnych kształtów i pokolorować kartkę wg. własnej wizji. ; )

Kartka Świąteczna - Merry Christmas

Cactusik Art - Kartka Merry Christmas

Kartka Świąteczna - Gwiazdki

Cactusik Art - Kartka gwiazdki

Kartka Świąteczna - Jemioła

Cactusik Art - Kartka jemioła

Kartka Świąteczna - Lampki

Cactusik Art - Kartka lampki

Kartka Świąteczna - Wianek

Cactusik Art - Kartka wianek

Kartka Świąteczna - Choinka

Cactusik Art - Kartka choinka
20221201_162302
Co jeszcze zmalujesz z cactusikowymi farbami?

Z pomocą farb Cactusik Art możesz zrobić cudowne kreatywne rzeczy w klimacie magicznych Świąt! Wykorzystaj farby do takich prac jak:

  • pakowanie prezentów – możesz ozdobić papier i torebki; wypróbuj nawet najprostsze splashe (paćki).
  • winietki na stół;
  • etykiety dołączone do prezentów;
  • kartki świąteczne i listy (np. od Mikołaja);
  • ozdoby choinkowe – papierowe ale i drewniane ; )
  • inne – działaj ze swoją kreatywnością!

 

Twórz kartki, ozdoby i dodatki świąteczne z użyciem cactusikowych farb i oznacz konto @cactusikart – pozwól innym podziwiać Twoje prace i inspirować się! ; )

 

Wydrukuj szablony za pomocą drukarki laserowej by uzyskać taki efekt. Jeśli pokryjesz taki projekt błyszczącą farbą akwarelową – spłynie ona z wydruku i stworzy piękny wzór.